Як позбутися глистів у дітей? Причини зараження дитини глистами

par_hands

Глисти – це паразити, що живуть в організмі людини. Найчастіше зараження глистами відбувається через забруднену випорожненнями грунт і при вживанні в їжу немитих овочів, фруктів і ягід. Домашні тварини також

можуть стати джерелом зараження глистами, особливо при попаданні їх слини на обличчя.

Мухи на своїх лапках і хоботке переносять яйця глистів на продукти, якими харчується людина і це стає причиною зараження паразитами. Небезпечно також заковтування води під час купання на водоймах, яйця глистів з водою потрапляють в організм людини. Джерелом зараження глистами можуть стати недостатньо зварене м’ясо і риба. Щоб личинки і яйця глистів повністю знищені, їх треба варити в кип’яченій воді. Швидка жарка м’яса і риби, фаршу для начинки пиріжків часто стає причиною зараження дитини глистами. Пити воду з колодязя під час відпочинку на дачі або в селі не слід без попереднього кип’ятіння. Колодязна вода може також стати джерелом зараження глистами.

В основному людина заражається глистами в дитинстві, тому що у дітей захисні бар’єри організму слабші, ніж у дорослих. Крім того, маленькій дитині не дуже зрозуміло, чому не можна спробувати все на смак. Він тягне все в рот, а кислотність шлунка у нього набагато менше, ніж у дорослих. Тому для життя і розмноження глистів в дитячому організмі умови більш сприятливі, н04c1630067c18fc254440dad4beb923cіж у дорослих людей.

Симптомами зараження дітей глистами є свербіж заднього проходу, зниження апетиту, схуднення, здуття кишечника, а іноді можливі нудота і блювота. Найчастіше у дітей зустрічаю
ться глисти – остріци, які мають невеликі розміри і мешкають переважно в нижньому відділі товстого кишечника. Особливістю цих глистів є те, що самки цих паразитів вибираються назовні через задній прохід і відкладають там яйця, які кріпляться клейкою слизом.

< х гостриків та наявність слизу викликає свербіж в задньому проході. В результаті цього заражені глистами діти погано сплять, ночами скрегочуть зубами. Вони постійно ками задній прохід і яйця глистів потрапляють їм під нігті. Це створює умови для подальшого зараження глистами їх самих та оточуючих людей. У дітей заражених глистами знижується рівень гемоглобіну в крові і загальний імунітет.

Наявність глистів у дитини вимагає серйозного лікування не тільки його самого, але і всіх членів його сім’ї. Як позбутися глистів у малюка повинен підказати батькам лікар, тільки він може призначити лікарські препарати після отримання результату аналізів. Зазвичай лікар виписує такі препарати: Метовит, вермокс, Артромакс, декаріс і пирантел. Курс лікування для позбавлення від глистів тривалий, щоб не допустити подальшого їх появи треба чітко дотримуватися інструкції на упаков 3 препарату. Якщо вдома є кішки або собаки, то таблетки від глистів необхідно давати і їм, щоб вони надалі не могли бути джерелом зараження.

В якості профілактики для уникнення повторного зараження глистами необхідно прищепити дитині елементарні правила особистої гігієни. Стежити, щоб він частіше ки, а не тільки перед їжею. Треба з дитинства пояснити дитині, чому овочі та фрукти необхідно ретельно мити і обполіскувати окропом перед вживанням. Дитячі іграшки слід частіше мити кип’яченою водою із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Глистами у дітей можна впоратися і шляхом застосування народних засобів . Гострики не переносять запаху часнику, насіння гарбуза, цибулі, полину і пижма. Існують безліч рецептів для позбавлення від глистів із застосуванням цих рослин. Ось деякі з них:

1. Візьміть 6 зубчиків часнику і залийте їх водою . доведіть воду до кипіння і залиште на 30 хвилин. Потім процідіть відвар часнику через марлю і робіть їм дитині клізму кожен день перед сном. Уже через тиждень глисти зникнуть.

2. Подрібніть три головки часнику і одну головку цибулі . залийте теплою кип’яченою водою і залиште настоятися на 15 хвилин. Потім процідіть через марлю і розбавте кип’яченою водою до 2-х літрів. Додайте в розчин одну столову ложку свіжовичавленого соку лимона і робіть їм клізму дитині після спорожнення кишечника. Після трьох-чотирьох процедур глисти виведуться з кишечника.

3. Візьміть одну столову ложку квіток пижма і залийте півлітра окропу, охолодіть, процідіть через марлю і в теплому вигляді робіть клізму один раз в день.

4. Сирі . очищені від шкірки насіння гарбуза необхідно їсти з тонкою зеленою шкіркою кожен день і через два тижні глисти зникнуть.

Звичайно, сучасна медицина не рекомендує робити клізми дітям, вважаючи цю процедуру шкідливою для збереження природної мікрофлори кишечника. Однак, у дитини зараженого глистами нормальної мікрофлори не може бути, тим більше лікарські препарати проти паразитів також негативно впливають на життєдіяльність корисних мікроорганізмів шлунково-кишкового тракту.

Джерело

Be the first to comment on "Як позбутися глистів у дітей? Причини зараження дитини глистами"

Leave a comment

Загрузка...