Вакцина є, приходьте

6258_140286

http://expres.ua/

 

Поки у державних лікарнях немає необхідних препаратів, приватні клініки заробляють на цьому чималі гроші, пише газета “Експрес”. Уже понад рік лікарі лякають нас епідеміями небезпечних захворювань — через те, що у державних медзакладах нема препаратів для проведення безплатної вакцинації. Однак, кажуть, батьки можуть придбати препарати для щеплення дітей в аптеках. А як є насправді?

…Іду до найближчої міської поліклініки. У реєстратурі працівниця каже, що вакцин не було. Та все ж скеровує мене до завідувача поліклініки. Її на робочому місці я не знайшла. Стукаю у сусідній кабінет. А там працівники мене запевняють: вакцина є. Днями надійшли препарати для вакцинації від дифтерії, кору, поліомієліту. “Вам потрібно з дитиною прийти до сімейного лікаря. Після огляду можна зробити щеплення. Препарати хороші, французькі. Приходьте, поки є”, — сказали мені. Вирушаю в іншу поліклініку. Старша медсестра повідомила мені, що у них є препарат “Пентаксим” — комбінована вакцина від дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та інфекцій, провокованих Haemophilus Influenzae типу В (менінгіт, септицемія). Крім цього, є вакцини від гемофільної  інфекції, від гепатиту і так звана КПК — від кору, паротиту та краснухи. Медсестра запитала, де зареєстрована дитина, якій мають робити щеплення. Мовляв, слід звертатися до дільничого сімейного лікаря.

“Дитина два тижні має бути здоровою перед тим, як плануєте проводити вакцинацію, — не чхати, не мати нежитю”, — порадила медпрацівниця. Зрештою виявилося, що у поліклініках інколи закривають очі на невідповідну “прописку”. За 200 гривень введуть вакцину дитині навіть з іншого населеного пункту. Препарати для  імунопрофілактики зазвичай найпізніше потрапляють у районні лікарні. Більш ймовірно їх знайти у поліклініках в обласних центрах.

І багато батьків із районів шукають лікарів, яким можна заплатити кілька сотень гривень, аби вберегти своїх дітей від небезпечних інфекцій. Іноді доводиться платити медикам, аби відклали дозу препарату. Адже вакцини зараз надходять у поліклініки невеликими партіями, а охочих зробити щеплення дітям немало. Якщо ж у державній поліклініці запевняють, що вакцин немає, завжди можна зробити дитині щеплення у приватних медичних центрах. Звісно, коштує це немало. “У нас можна зробити щеплення проти дифтерії, правцю, кашлюку вакциною “Інфанрикс” (бельгійського виробництва), — каже Анна Потопальська, працівниця одного із таких медцентрів. — Вартість — 820 гривень.

Ще є препарати для вакцинації від гепатиту — “Енджерікс”. Вартість — 235 гривень. Перед щепленням — обов”язковий огляду педіатра — 300 гривень”. Чимало батьків стурбовані відсутністю БЦЖ-вакцинації. Кажуть, що її можуть проводити лише у державних медзакладах. Та насправді і приватні медзаклади роблять такі щеплення. До прикладу, в одній із столичних приватних клінік БЦЖ-вакцинація разом із консультацією педіатра  обійдеться у 789 гривень.

Та крім цього, ще доведеться зробити загальний аналіз крові (239 гривень), загальний аналіз сечі (219 гривень) і прийти на консультацію до дитячого невролога (469 гривень). За бажанням можна й інші щеплення зробити. Їхня вартість — від 544 до 2166 гривень за одну вакцинацію.

Богданна Мартиник

Be the first to comment on "Вакцина є, приходьте"

Leave a comment

Загрузка...