На ринку праці Польщі уже в найближчий час прогнозують мільйон вакансій для українців

robota_13

http://expres.ua/

У Польщі скорочується працездатне населення. Тому увагу польських роботодавців все більше привертають іноземці, особливо українці. Причому затребувана не тільки дешева робоча сила, а й професіонали. У Польщі за останні 5 років число людей працездатного віку скоротилося більш ніж на 800 тисяч, повідомляє immigrant.today. Народжуваність в Польщі знаходиться на низькому рівні, а еміграція в країни ЄС висока.

Згідно з прогнозом Центрального статистичного управління, вже в 2020 році працездатне населення Польщі буде на 1,2 мільйона осіб менше, ніж у 2015 році. Згідно зі статистичними даними Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, тільки в першій половині 2016 року польські підприємці заявили про готовність найняти 634 тисячі іноземців з-за східного кордону.  Серед них абсолютними лідерами (614 тисяч) є українці. У Польщі навіть створена профспілка українців. За твердженнями експертів, до кінця 2016 року кількість пропозицій роботи для іноземців досягне 1 мільйона. За рік зайнятість іноземців в Польщі зросла на 54%. Особливо велика їх кількість в ресторанному бізнесі. Так, на 5,5 тисяч співробітників ресторанів “Макдональдз” в Польщі припадає 210 іноземців.

Більшу частину іноземців, що працюють в ресторанах, складають українські студенти, які навчаються в Польщі.  Однак багато іноземців працюють в інших сферах Польщі. У 269 франчайзингових компаніях також працюють іноземці, але точні дані про їх чисельність невідомі. Наприклад, в Любліні в 750 малих і великих компаній IТ-сектору кожен п’ятий фахівець приїхав з України. До Вроцлава, один з європейських IТ-центрів, щомісяця приїжджають п’ять тисяч українців.

Джерело

Be the first to comment on "На ринку праці Польщі уже в найближчий час прогнозують мільйон вакансій для українців"

Leave a comment

Загрузка...