Батько першокласниці повстав проти регулярних благодійних внесків “на школу”. І переміг!

1315386686

http://expres.ua

Чимало батьків учнів уже давно звикли здавати гроші на потреби навчального закладу. Але як саме ці кошти використовують, мало хто з них цікавиться. А ось батько першокласниці елітного державного навчального закладу в Києві – НВК “Ерудит”, куди навіть мер столиці та прем’єр-міністр приїжджали на урочистості, – не став терпіти свавілля адміністрації школи.   “За харчування моєї доньки в школі – тій, яку відкривали Гройсман із Кличком, – треба щомісячно вносити “благодійний внесок” у благодійну організацію “Благодійний фонд “Перспектива освіти”, – обурився Богдан Кутєпов, батько першокласниці НВК “Ерудит”.

  Йдеться про немалу суму – 1500 гривень на місяць. Саме стільки у НВК нав’язливо просять сплачувати батьків у благодійний фонд, розташований на вулиці Авіаконструктора Антонова, в одній з квартир! А керівником цієї благодійної організації є Раїса Метенко, пенсіонерка, яка раніше була освітянкою Солом’янського району Києва.   1500 гривень на місяць на харчування!

Обід у цій школі коштує приблизно 18 гривень. Тож на півтори тисячі гривень дитина, яка залишається у групі продовженого дня, повинна з’їсти таких приблизно 83 на місяць! Адже сніданки для учнів 1 – 4-х класів тут безплатні.   Очевидно, що ніхто не забезпечує учнів такою кількістю обідів. Але куди ж тоді реально НВК витрачає кошти, які здають батьки? Звісно ж, ніхто не поспішає про це повідомляти.   Зрештою, Департамент освіти й науки, молоді та спорту

Київміськдержадміністрації зацікавився тим, що відбувається в школі “Ерудит”. І поспішив нагадати: “Щоб запобігти примусовим “благодійним” внескам у навчальних закладах, від 17 жовтня 2013 року діє наказ №791, а від 1 березня 2016 року – №138-к. У цих документах йдеться про те, що працівникам навчальних закладів заборонено збирати кошти, матеріальні цінності, втручатися в діяльність благодійних фондів”.   Адміністрація навчального закладу “Ерудит” швидко відреагувала на, м’яко кажучи, скандальну ситуацію, і подала інші банківські реквізити для оплати харчування дітей, які відвідують групу продовженого дня.   І це вже не 1500, а майже втричі менше – 567 гривень на місяць. Більше того, цього разу отримувачем коштів стало управління освіти Солом’янської райдержадміністрації Києва, а не якась там благодійна організація.

А платіж призначений НВК “Ерудит” Солом’янського району Києва.   Батьки, діти яких навчаються в інших навчальних закладах, стали розповідати про суми благодійних внесків, які їм доводиться сплачувати. “У славнозвісному ліцеї “Лідер” у Києві також є обов’язкова благодійна пожертва – щомісячно 950 гривень, інакше – виганяють з ліцею, – каже киянин Ігор Василів. – Одним із засновників благодійного фонду є директор ліцею та його дружина, а сам фонд розташовується у звичайній квартирі”.

…Тим часом платити так звані добровільні внески в благодійний фонд “Ерудита” вже відмовилися ще декілька батьків. Богдан Кутєпов каже, що це лише початок боротьби зі свавіллям.   Богданна МАРТИНИК, Експрсе

Джерело

Be the first to comment on "Батько першокласниці повстав проти регулярних благодійних внесків “на школу”. І переміг!"

Leave a comment

Загрузка...