Дмитрівська поминальна субота коли в цьому році

b707c7_14e7277c8089444ea5890f0a10172dae-mv2

 В цьому році ми будемо поминати померлих у суботу  4 листопада

Детальнішн про традиції і походження свята

Дмитрівська батьківська субота встановлена великим князем Димитрієм Донським. Отримавши перемогу на Куликовому полі над Мамаєм 8 вересня 1380 Димитрій Донський після повернення з поля бою прийшов до преподобного Сергія Радонежського, який благословив його на битву. У Троїцькій обителі звершили поминання православних воїнів, полеглих у Куликовській битві, заупокійним богослужінням. З тих пір в суботу перед 8 листопада – днем пам’яті святого Димитрія Солунського ( день тезоіменитства самого Димитрія Донського ) – здійснювали заупокійні богослужіння. Згодом у цей день стали поминати не тільки воїнів, за віру і Батьківщину життя своє на полі бою поклавших , але і всіх спочилих православних християн.

Щоб пом’янути своїх спочилих родичів та близьких люди приходять до храму на богослужіння ввечері в п’ятницю напередодні батьківської суботи . У цей час відбувається велика панахида , або парастас . Всі тропарі , стихири , співи та читання парастасу присвячені молитві за померлих. Вранці в саму поминальну суботу відбувається заупокійна Божественна літургія , після якої служать загальну панахиду.

Як пожертвування в храм люди приносять на панахиду продукти які роздаються людям що потребують допомоги. Так, 3 листопада наша парафія, на честь ікони Божої Матері «Всецариця», забезпечила продуктовими наборами всіх малозабезпечених прихожан храму, кількість яких невпинно зростає. Завдяки вірянам, що добровільно прийшли на допомогу парафії 2 листопада, продукти отримали: діти сироти та інваліди; багатодітні родини; інваліди та одинокі пристарілі люди; товариство книголюбів та міська клінічна психоневрологічна лікарня №1 (ім. Акад. І.П. Павлова.

Пам’ятайте, молитва за спочилих – це наша допомога тим, що сходять в інший світ. Вічно жива душа померлого відчуває велику потребу в постійній молитві, бо не може сама творити добрих справ, якими була б в змозі умилостивити Господа .

Джерело

Be the first to comment on "Дмитрівська поминальна субота коли в цьому році"

Leave a comment

Загрузка...