Семирічний хлопчик на очах у матері помер від бронхіту за годину

16-3

…Того дня Максимко сильно кашляв, другий день температурив.

http://expres.ua

Тож мама звернулася з ним до дільничного педіатра в поліклініку. Лікарка оглянула дитину, поставила попередній діагноз – обструктивний трахеобронхіт, і дала скерування на дообстеження в Сумську міську дитячу лікарню ім. святої Зінаїди.   “Уже там їх прийняла лікарка-педіатр вищої кваліфікаційної категорії Валентина Камінська, – розповідає Дмитро Бидюков, адвокат родини потерпілих.

– Вона дала скерування на клінічні аналізи крові та сечі, мазок на мікрофлору зіву носа, ультазвукове дослідження органів черевної порожнини. І одразу ж призначила дитині лікування — виписала цефотаксим, ношпу, дексаметазон, алерон, краплі в ніс, локрицю”.   Так, лікар скеровує дитину на обстеження і тут же, не дочекавшись результатів, призначає хлопчикові лікування.

  Отже, зі слів мами, вони здали кров на аналіз і в 10.45, після призначень лікаря, пішли в маніпуляційний кабінет денного стаціонару. Там дитині ввели цефотаксим із розчинником новокаїн, а в іншу сідницю – дексаметазон і ношпу.    “Через декілька хвилин дитина стала інтенсивно кашляти, задихатися, з’явились пориви на блювання. Зі слів матері хлопчика, лікарка Камінська оторопіла й не знала, що робити, у кабінеті не було кисневої подушки, – каже Дмитро Бидюков.

– Дитині ставало гірше й гірше. Покликали на допомогу хірурга. Він намагався зробити хлопчикові штучне дихання та ввів ще ліки (дімедрол у вену, дексаметазон, фізрозчин).    Після цього Максимко трішки оговтався, але медики викликали в клініку реанімаційну бригаду. Об 11.20 приїхала бригада “швидкої” й тут же стала робити непрямий масаж серця дитині. Об 11.25 хлопчикові ще ввели у вену адреналін (який треба було одразу ввести, але його на місці не виявилось). Об 11.28 ще намагались відкачати дефібрилятором, потім знову ввели адреналін й знову декілька разів намагалися запустити струмом серце Максима, але все було марно. О 12.02 констатували клінічну смерть. Упродовж 40 хвилин медики боролися за життя хлопчика Усе це відбувалося на очах у його матері”.

  Виявляється, саме розчинник новокаїн спровокував таку сильну реакцію у семирічного пацієнта, адже розводити ліки цим препаратом заборонено. Це застаріла практика, яка нині не відповідає жодним протоколам лікування. У медичній карті хлопчика навіть була відмітка про ліки, яких він не переносить. І мама дитини намагалась донести це до лікарки, попереджала її. Втім педіатр настояла на своєму: мовляв, що ви тут повчаєте, у мене 30 років лікарського стажу.   Відтак хлопчик помер через анафілактичний шок, який виник як блискавична реакція на внутрішньом’язове введення ліків, – це висновок експертів, які підтверджують, що і педіатр, і медсестра

Наталія Лодкіна своїми діями порушили низку протоколів і наказів МОЗУ.   “Лікарю-педіатру та медичній сестрі маніпуляційного кабінету денного стаціонару дитячої поліклініки повідомлено про підозру за частиною другою статті 140 ККУ (невиконання та неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки), – зазначає Олексій Моісеєнко, прокурор Сумської місцевої прокуратури.

– Їм загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років”.   До речі, Максимко не дожив до свого дня народження лише шість днів – йому мало виповнитись вісім років.

Джерело