День Катерини 7 грудня: головний жіноче свято в українській традиції

1481027823

Коли святкують день Катерини в Україні? Дізнайтеся про прикмети і ворожіння в цей день. Як привітати дорогих вам Катерин – читай на sunny7.ua

В Україні День Катерини святкують 7 грудня. У цей день прийнято поздоровляти улюблених Катюш зі святом, відзначати іменини. Згідно древнім традиціям цей день був головним жіночим святом в році. Днем, коли передбачалася дівоче частка, коли можна дізнатися про свого судженого.

Традиції 7 грудня В день Катерини наші прабабусі ворожили на судженого. В ті часи дівчата до сходу сонця зрізали гілки вишні і ставили в воду «на покутті», тобто в червоному кутку будинку біля ікон. Якщо до Старого нового року (свята Святої Маланки) вишні зацвітали, то скоро дівчина знайде свого судженого і вийде заміж.

Юнаки теж ворожили на день Катерини – ставили відламані вишневі гілки і чекали Різдва. Якщо до цього дня гілки розвивалися, але цвіли, значить наречена буде скромною і непримітною дівчиною. А якщо ж вишня засихала, то буде суджена сварливою і ледачою. Веселу, працелюбну і ніжну дружину пророкує розпустилися листки на гілці.   Ворожіння в день Катерини для дівчат

За українським звичаєм незаміжні дівчата в день Катерини збиралася в одному з будинків і влаштовували «вечорниці». Хлопці могли приєднатися до гулянь пізно ввечері, вже після ворожінь. Дівчата варили спільний обід, в основному – борщ і каші. Всі співали пісні, сміялися, але танці були під забороною через піст. Після вечері дівчата брали чашу з їжею, прикрашали її новим рушником, виходили за ворота і чекали знака. Добрий знак – гавкіт собаки, кукурікання чи будь-який інший звук тварин. Звідки він доноситься, звідти і чекати долі.

Який характер тварини, таким і буде характер судженого. Півень – до багатого чоловіка, пес – до вірного, кінь – до працьовитому. Поганою ознакою була падаюча зірка. Значить, згасла доля, не бачити дівчині щастя. Дівчатам, які шукають жіноче щастя, традиційно радять сходити вранці 7 грудня о церкви і помолитися перед іконою Святої Катерини. Народні прикмети в день Катерини З початком зими люди чекали ознак про погоду в найближчі місяці. У народі говорили: «Катерина по воде, то Різдво по льоді», «На святу Катерину ховайся під перину», «Як на Катерини холодно, то буде голодно».

11326266_1667128770190513_370923997_n_1

 Поздоровлення в день Катерини Дорога Катя! Вітаю тебе з іменинами! Нехай корабель твоєму житті пливе легко і впевнено, успішно обходячи круті береги. Живи щасливо, бережи здоров’я, люби і будь коханою! Мила Катерина! Бажаємо, щоб кожен ранок несло щастя, а голосисті птахи співали тільки для тебе! Радуйся кожній миті життя і залишайся переконаною оптимісткою! Улюблена Катюша!

Сьогодні твої очі світяться, повітря просочене любов’ю близьких, а на губах прекрасна посмішка – нехай так буде завжди, а не тільки в день твоїх іменин. Дорога Катерина! У вашому характері прекрасним чином поєднуються скромність і доброта разом з сильною лідерської основою.

Бажаю досягти потрібних вершин і влучно здійснити всі поставлені цілі! Мила Катя! Нехай тиха і ніжна мелодія завжди звучить у твоїй душі, а їй акомпанують дзвіночки дитячого сміху і ласкавий голос коханої людини. Дорога наша Катерина!

Подаруйте сьогодні оточуючим свою посмішку – найчарівнішу, саму ніжну і найщирішу! Поділіться з ними своїм святом, і життя стане яскравішим, а щастя збільшиться у багато разів! З іменинами! Не забудь привітати близьких дівчат з чудовим ім’ям Катерина в день іменин 7 грудня.

Джерело

Загрузка...