ЧОМУ ДИТИНА ОБМАНЮЄ?

A picture of parents shouting at a little girl in the parkA picture of parents shouting at a little girl in the park

Батьки неодноразово наголошують дітям, що обманювати не можна, також цього вчать книги і мультфільми. Чому ж діти надалі починають брехати прямо у вічі?

1. Діти дуже імпульсивні, вони живуть тут і зараз, їм дуже важко стримуватися від того, щоб отримати те, що хочеться в даний момент. Це обумовлено несформованістю певних зон мозку. Часто вони навіть не встигають обдумати чи добре роблять, чи можна їм зараз щось взяти, зробити чи ні, вони діють спонтанно.

2. Діти рівняються на старших і дуже хочуть бути як вони – дорослішими, швидшими, розумнішими, більш впливовими тощо. Оскільки це зараз неможливо, їм доводиться фантазувати і уявляти, що вони вже такі. Тому вони люблять трохи придумати свого, прикрасити реальність чи розповісти те, чого насправді не було.

3. Звичайно, якщо дитина бачить, як брешуть дорослі, вона теж буде так чинити. Деякі батьки самі вчать дитину обманювати, коли просять її приховати що-небудь від молодшого або сказати неправду вихователю чи вчителю. Така ж його поведінка по відношенню до батьків і інших людей – і вважається цілком закономірним явищем.

4. Ще одна причина брехні – протест, опір впливу дорослих, їх тиску і контролю. У такій ситуації на запитання батьків, в черговий раз перевіряючих, чи почистила дитина зуби, зробила уроки, прибрала іграшки, діти відповідають неправду. Таким чином вони розширюють свої кордони і як би повідомляють, що це їх територія, не треба сюди лізти.

5. Також діти можуть говорити всякі небилиці і пустувати для того, щоб привернути до себе увагу.

Як бачимо, діти брешуть не з поганих намірів – так вони пристосовуються до умов, в яких знаходяться.

Джерело http://nashamama.com

Загрузка...