Педіатр розповів, як врятуватися від грипу

dytyna-hvoroba-800x484
Найменше число хворих стабільно реєструється в західних областях

Ні в одному регіоні України на сьогодні епідеміологічний поріг не перевищено.
Експерти відзначають, що навіть в Дніпрі, де було перейдено поріг у грудні 2017 року (показник коливався протягом місяця, в середньому він був на рівні 5%), з січня 2018 року рівень захворюваності падає.

Найменше число хворих з кінця 2017 року по сьогодні стабільно реєструється в західних областях — Закарпатській та Тернопільській (в середньому в тиждень — 385 осіб на 100 тисяч населення). Лідер по захворюваності також не змінюється вже який тиждень — це Київська область (кожні 7 днів — близько 647 осіб на 100 тисяч населення).

Таким чином, ризик захворіти на грип є, та заходи профілактики захворювання як і раніше актуальні. Про трьох головних розповіла Вероніка Князєва, практикуючий сімейний лікар та педіатр.
По-перше, приймайте таблетований вітамін С в дозі: діти після 5 років — 50 мг/день, після 14 років і дорослі — 100 мг/день. Організм дитини до 5 років наповнюйте аскорбінової кислотою продуктів. Справа в тому, що без її участі неможлива вироблення інтерферонів — імунних факторів, які першими зустрічають вірус грипу.

По-друге, 4-6 разів на день бризкайте в ніс розчин морської солі. Він забезпечить стабільну зволоженість носа: тільки на “мокрих” слизових можлива вироблення місцевого імунітету.

По-третє, висипайтеся: тільки під час повноцінного сну виробляються такі важливі гормони для імунітету, як мелатонін і соматотропін.

Як повідомляв портал “Знай.иа” підступний кир вдарила по українцях з новою силою. Хоча прогнози Моз були досить втішні, однак за останній тиждень у Києві знову виявили більше двох десятків хворих.

 

Джерело

Загрузка...