На коли припадає Прощена неділя у 2018 році

para-30-e1517324745705

Останній день Масляної і, відповідно, останній день перед Великим постом називається у православних християн Прощеною неділею.

Цього року Прощена неділя випадає на 18 лютого.

У цей день прийнято просити вибачення у близьких, обов’язково варто відвідати пoкiйних рідних, а ввечері піти до церкви.

Священики в храмах в цей день співають євангельські читання, в яких розповідається про прощення гріхів. Пригадується вигнання Адама і Єви з Раю, щоб перед початком Великого посту нагадати про те, як небезпечні самозакоханість і самовпевненість.

Важливо в цей день очистити не тільки розум і душу, а й тіло.

Увечері прийнято всією сім’єю збиратися за столом і просити один в одного пробачення.

Відзначимо, що традиція Прощеної неділі з’явилася у єгипетських ченців. Раз на рік вони йшли поодинці на 40 днів Великого посту в пустелю, щоб відмовитися від усього земного і посилити свою віру. Перед відходом вони прощалися з близькими і просили прощення за гріхи, так як відчували, що могли вже не повернутися.

Прощену неділю називають Днем Адамового вигнання. Справа в тому, що Бог вигнав перших людей з Раю зовсім не за те, що вони зробили гріх. Головним його розчаруванням стала відмова Адама зізнатися в скоєному через гординю і впертість. Тому в Святому Письмі говориться: той, хто не пробачить ближнього і сам не вибачиться перед ним, не зможе розраховувати на прощення Всевишнього, а значить, після cмeрті не потрапить в Царство Боже.

Загрузка...